Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach trudno obejść się bez wyrobów wykonanych z tworzyw sztucznych. Co ciekawe, są one obecne wszędzie wokół nas – zaczynając od przedmiotów codziennego użytku takich jak komputer, drukarki, butelki z płynem do naczyń, aż po zabawki dla dzieci czy też niezbędne części samochodów. Jak widać, tworzywa sztuczne wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. 

 

Fachowe termoformowanie – Koszalin

Proces termoformowania polega na rozgrzaniu powierzchni tworzywa sztucznego powyżej granicy jego plastyczności. W dalszej kolejności należy odcisnąć go w komorze podciśnieniowej w formie lub na kopycie. Wspomniane kopyto jest odwzorowaniem zewnętrznym pożądanego detalu. Forma zaś odwzorowuje jego wnętrze. Należy jednak pamiętać, że zarówno forma, jak i kopyto muszą być nieco zmniejszone z uwagi na grubość tworzywa odciskanego. Należy przyjąć w tym wypadku grubość końcową, ponieważ materiał podlega rozciąganiu i obkurczaniu podczas całego procesu.

Przebieg termoformowania tworzyw sztucznych nadzoruje operator umieszczający nad otworem komory próżniowej materiał do wytłoczenia. W dalszej kolejności opuszcza on ramkę dociskową oraz nasuwa na nią zestaw z grzałkami. Te z kolei ogrzewają materiał od góry z równoczesnym wypompowaniem powietrza z komory próżniowej. Proces ten trwa aż do momentu, w którym materiał przekroczy swoją granicę sprężystości i osiągnie tendencję do zapadania się we wnętrze komory. W chwili, w której termoformowanie dobiega końca, aby przyspieszyć chłodzenie wyrobu, włączane są wentylatory umieszczone na szczycie korpusu, ze strumieniem skierowanym na powstały z tworzywa sztucznego przedmiot. Po schłodzeniu należy oderwać kopyto od materiału.

Z uwagi na fakt, że po termoformowaniu pozostają krawędzie zewnętrzne z naddatkiem do usunięcia, z pomocą przychodzi frezarka CNC, która w łatwy i szybki sposób określa finalny kształt wytwarzanego przedmiotu.

 

Profesjonalne usługi termoformowania w Koszalinie

Oferowane przez nas termoformowanie cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami wśród klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z naszych usług. Bez wątpienia efekt uzyskany dzięki procesowi termoformowania przewyższa znacząco jego cenę. Każdy z projektów realizowany jest zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nasza firma dba o błyskawiczną realizację zleconych zadań, przy jednoczesnym zachowaniu perfekcji i wysokiej jakości wytwarzanych przedmiotów.

Aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, stale poszerzamy naszą wiedzę oraz zaopatrujemy się w najnowsze urządzenia pozwalające na perfekcyjne termoformowanie. To właśnie z pomocą tej zaawansowanej technologii jesteśmy w stanie nadać tworzywom dowolny kształt, przez co możliwe jest stworzenie finalnego produktu odwzorowującego w stu procentach projekty naszych zleceniodawców. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z naszym zespołem, który z chęcią odpowie na wszelkie nurtujące Państwa pytania oraz wyjaśni, jak przebiega cały proces realizacji zleconego zamówienia.