Oferowane przez naszą firmę frezowanie CNC w Poznaniu jest niezwykle dokładnym, precyzyjnym procesem obróbki poprzez skrawanie. W przypadku tego typu działań cały przebieg frezowania monitorowany jest przez mikrokomputer zintegrowany z częścią sterującą obrabiarki. Co ciekawe, frezowanie CNC wcale nie jest nowością. Pojawiło się ono bowiem już w połowie lat 70., a dzięki swojej skuteczności i dokładności aktualnie stało się jedną z ważniejszych usług świadczonych w dziedzinie produkcji jednostkowej, seryjnej, a także masowej.

 

Usługi frezowania CNC – Poznań

Proces frezowania polega na wykonywaniu ruchu obrotowego poprzez narzędzie skrawające, które najczęściej ma formę narzędzia wieloostrzowego. Niezbędny do prawidłowego frezowania jest także ruch posuwowy wykonywany przez przedmiot obrabiany, narzędzie lub jednocześnie przedmiot wraz ze wspomnianym narzędziem.

Jak sama nazwa wskazuje, frezowanie CNC to obróbka określonego przedmiotu poprzez usuwanie z niego naddatku materiału. Usługa frezowania CNC w Poznaniu pozwala na wykonywanie określonych przedmiotów w sposób niezwykle precyzyjny, poprzez nadawanie im konkretnych wymiarów, kształtu czy też wyspecjalizowanych właściwości powierzchni. Warto zaznaczyć, że tak jak w przypadku toczenia, czy szlifowania, frezowanie jest metodą obróbki wiórowej. Oznacza to, że wykonywana jest ona przy użyciu frezarki bądź też centrum frezarskiego.

 

Frezowanie CNC – Poznań

Oferowane przez nas frezowanie CNC umożliwia wykonywanie określonej części w sposób powtarzalny, przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokiej precyzji oraz dokładności. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie frezarek sterowanych numerycznie. Wspomniane urządzenia posiadają dokładność pozycjonowania wynoszącą aż 0,1 mm! 

Dodatkowym ułatwieniem jest także możliwość programowania urządzenia, które wytwarza określone części w sposób cykliczny. Każda maszyna do frezowania CNC jest bowiem wyposażona w wysokiej jakości panel sterowania umożliwiający jej pełną kontrolę.

Nie da się ukryć, że wprowadzenie maszyn umożliwiających frezowanie CNC niezwykle rozwinęło oraz skróciło proces produkcyjny. Dzięki tym urządzeniom sterowanie manualne odeszło w niepamięć. Aktualnie maszyna programowana jest przez komputer, przez co znacznie zwiększa się nie tylko tempo wytwarzanych przedmiotów, ale także precyzja ich wykonania oraz zmniejsza się ryzyko błędów. Z całą pewnością, czas wykonywania skomplikowanych form jest zdecydowanie krótszy, a proces staje się mniej pracochłonny niż w przypadku wykonywania wspomnianych kształtów przy pomocy frezowania konwencjonalnego.

Frezowanie CNC znalazło swoje zastosowanie zarówno w przypadku produkcji małoseryjnej, jak i wielkoseryjnej. Usługa ta ceniona jest przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, lotniczej, czy też maszynowej, a więc wszędzie tam, gdzie wymagana jest perfekcyjna dokładność i powtarzalność wykonania. Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że frezowanie CNC jest zdecydowanie najpopularniejszą i najchętniej wybieraną formę modelowania wszelkiego rodzaju materiałów. Cechuje się ono nie tylko krótkim czasem produkcji, ale również możliwością wykonywania niezwykle złożonych kształtów, jak też precyzją powierzchniową oraz wymiarową.