Frezowanie CNC jest niemal nieodzownym elementem produkcji coraz większej ilości firm. Pracownicy zajmujący się tego rodzaju zadaniami muszą charakteryzować się przede wszystkim wysokimi kompetencjami z zakresu wiedzy i umiejętności technicznych, ale także powinni przejawiać wysokie umiejętności miękkie. Należeć do nich będą przede wszystkim kreatywność i elastyczność z zakresu podejmowania decyzji o zmianach. Frezowanie CNC, co to tak właściwie jest?

 

Frezowanie CNC - co to jest?

Metoda ta jest po prostu jedną z rodzajów obróbek nieruchomych przedmiotów, oparta na działaniu za sprawą skrawania. Ruchy obrotowe wykonuje frezarka. Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych stanowi natomiast układ sterowniczy. Za sprawą tego, że można je dowolnie zaprogramować, umożliwia to dokładną obróbkę danego produktu. Zarówno kształt, wymiary, jak i właściwości powierzchni będą dokładnie takie, jakie oczekuje klient. Działanie to jest w pełni zautomatyzowane, co sprawia, że uzyskany przedmiot zostaje wykonany z niebywałą precyzja. Możliwe jest także wytworzenie powtarzalnych elementów, a żaden z nich nie będzie się charakteryzował obniżoną jakością. Za sprawą obliczenia precyzyjnych parametrów zużycie materiału wiąże się z minimalną ilością odpadów. Za sprawą metody CNC możliwe jest praca na materiałach takich jak: metal, drewno, stal czy tworzywa sztuczne.

 

Co to jest frezowanie CNC, w czym będzie skuteczne?

Główną zaletą tej metody jest możliwość zachowania niesamowitej precyzji zarówno w prostych, jak i bardziej skomplikowanych projektach. Oprócz tego sam czas dokonywania tego rodzaju działań nie jest zbyt długi. Nie można pominąć kwestii uniwersalności tego rozwiązania ze względu na mnogość materiałów, które można poddać temu rodzajowi obróbki. Najczęstsze zastosowanie ma ona w aspekcie seryjnym i masowym. Frezowanie CNC pozwala na szybkie wprowadzenie zmian do różnego rodzaju maszyn, co wiąże się ze znacznym skróceniem czasu przeznaczonego na zbrojenie. Produkcja masowa z kolei umożliwia redukcję kosztów do minimum przy zachowaniu wysokiej jakości produktów i dokładnej powtarzalności elementów.

 

Frezowanie CNC - najczęstsze zastosowanie

Wykorzystanie CNC jest najczęstsze przy wielkogabarytowych elementach, które pozwalają na optymalizację kluczowej konstrukcji szczególnie przy zmianach projektowych. Pozwoli to na oszczędności finansowe, jak i większe możliwości projektowania. Czasem używa się tego rodzaju zastosowania do produkcji niepowtarzalnych prototypów. Często także wykorzystuje się frezowanie CNC w branży motoryzacyjnej. Za sprawą masowej produkcji produkcja zostaje przyspieszona, a koszta obniżone. Bardzo chętnie ten rodzaj usług stosują także przedstawiciele branży reklamowej, w której bardzo często są wytwarzane różnego rodzaju gadżety o wyjątkowych kształtach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty frezowania CNC. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w dobraniu idealnego rozwiązania z zakresu frezowania.